Jesteś tutaj

XIII edycja Turnieju o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kaziemierza Wielkiego w Kruszwicy.

Dnia 30-03-2017 r. w ramach Drzwi Otwartych, jako impreza towarzysząca, odbyła się XIII edycja Turnieju o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kaziemierza Wielkiego w Kruszwicy. Do rywalizacji w piłce siatkowej przystąpiło siedem zespołów żeńskich reprezentujących ZSS Gimnazjum nr 1 z Kruszwicy, ZSO Gimnazjum nr 2 z Kruszwicy, Gimnazjum nr 3 z Bachorc, Gimnazjum ze Skulska, Gimnazjum z Wilczyna, Gimnazjum nr 3 z Inowrocławia , Gimnazjum nr 4 z Inowrocławia oraz pięć zespołów męskich reprezentujących ZSO Gimnazjum nr 2 z Kruszwicy, Gimnazjum nr 3 z Bachorc, Gimnazjum ze Skulska, Gimnazjum z Wilczyna, Gimnazjum nr 4 z Inowrocławia. Zespoły na dwóch boiskach rozegrały dwadzieścia jeden spotkań, które wyłoniły zwycięzców. W kategorii dziewcząt najlepszą drużyną okazał się zespół z Wilczyna, który to po bardzo emocjonującym pojedynku pokonał w finale Gimnazjum nr 4, a puchar za trzecie miejsce otrzymały dziewczęta z Gimnazjum nr 3 z Inowrocławia. W kategorii chłopców emocje trwały również do ostatniego gwizdka. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobył zespół z Bachorc, powielając tym sposobem sukces ubiegłoroczny. W ostatnim meczu spotkały się zespoły z Wilczyna i Inowrocławia, po bardzo zaciętym spotkaniu, stojącym na wysokim poziomie, zwyciężyła drużyna reprezentująca Gimnazjum z Wilczyna, a trzecią drużyną został zespół z Gimnazjum nr 4 z Inowrocławia.
Na zakończenie turnieju dyrektor szkoły p. Halina Stajszczak wręczyła zwycięzcom puchary ufundowane przez organ prowadzący szkołę Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu.
Organizatorzy turnieju kierują serdeczne podziękowania do opiekunów wszystkich zespołów, którzy wykazali się dużym profesjonalizmem oraz ogromnym zaangażowaniem.