Jesteś tutaj

Wizyta w siedzibie firmy Plast-Mar w Balczewie,

7.06.2019 r. pracownicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy: szkolny doradca zawodowy Alicja Walczak oraz kierownik szkolenia praktycznego Zbigniew Dydecki odwiedzili siedzibę firmy Plast-Mar w Balczewie, zajmującą się przetwórstwem tworzyw sztucznych. Dla szkoły istotne znaczenie ma fakt, że firma prowadzi działalność edukacyjną we współpracy z bydgoskimi uczelniami- Uniwersytetem Techniczno-Przyrodniczym oraz Wyższą Szkołą Gospodarki. Na terenie zakładu działa Punkt Edukacji Ekologicznej, a także Punkt Edukacji Technicznej, które prowadzą ciekawe zajęcia i warsztaty dla szkół podstawowych i średnich.
W roku szkolnym 2019/20 uczniowie „Kazika” będą mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach na temat tworzyw polimerowych oraz recyklingu. Zajęcia, prowadzone przez wykładowców bydgoskich uczelni, będą również okazją do realizacji treści z zakresu doradztwa zawodowego, dostarczają bowiem informacji na temat zawodów z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i zapotrzebowania na rynku pracy. Udział w takich zajęciach wpływa na kształtowanie zainteresowań, uczy kreatywności, pracy w grupie i innych kompetencji miękkich.
Współpracę szkoły z firmą Plast -Mar koordynować będzie szkolny doradca zawodowy.

Galeria: 

Copyright © 2013 ZSP Kruszwica