Jesteś tutaj

MUNDUROWI Z "KAZIKA" Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

Młodzieżowy Zespół Doradczy Burmistrza Kruszwicy w odpowiedzi na zaproszenie Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pozarnej w Toruniu pana Jacka Kaczmarka zorganizował w dniu 26 października 2017 r. wyjazd do Torunia. Mundurowi z "Kazika" zapoznali się z funkcjonowaniem oraz wyposażeniem Jednostki RAtowniczo-Gaśniczej nr 3 Toruniu. Odważni uczniowie mogli przejść przez Komorę Dymową, którą każdy zawodowy strażak musi pokonać raz na trzy lata.
W dalszej części wyczieczki uczniowie udali się do Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łubiance. Tam strażacy przedstawili uczniom ogólne zagadnienia związane z funkcjonowaniem Państwowej Straży Pożarnej, rekrutacji do służby oraz zadania Ośrodka Szkolenia PSP.
Opiekunami uczniów byli prof. Piotr Wójciak oraz prof. Justyna Dębska.
W imieniu uczniów serdecznie dziękujemy organizatorom i strażakom za niecodzienne wrażenia i wspaniale spędzony czas!

Galeria: 

Copyright © 2013 ZSP Kruszwica