Jesteś tutaj

OBCHODY JUBILEUSZU 95-LECIA SZKOLNICTWA ZAWODOWEGO

21 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego obchodzono jubileusz 95-lecia szkolnictwa zawodowego w Kruszwicy. Uroczystość uświetnili liczni zaproszeni goście, a wśród nich m.in. Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Dariusz Kurzawa, Starosta Radziejowski Jarosław Kołtuniak, Sekretarz Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu Aleksandra Szubarga - Dworek, Kujawsko - Pomorski Wicekurator Oświaty Małgorzata Oborska, Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu Robert Gołdecki, Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak, pułkownik Józef Ledzianowski z Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, przedstawiciele służ mundurowych współpracujących ze szkołą, lokalnych władz samorządowych, organizacji, zakładów pracy i szkół. W jubileuszu wzięli też licznie udział emerytowani pracownicy szkoły i absolwenci.
Uroczystość zainaugurowała przemówieniem dyrektor szkoły Halina Stajszczak. Głos zabrali również zaproszeni goście, gratulując jubilatce pięknego lecia i podkreślając jej zasługi dla rozwoju szkolnictwa w regionie.
Podniosłym momentem uroczystości było wręczenie zasłużonym pracownikom szkoły medalu "Za zasługi dla obronności kraju". Prezes Kujawsko - Pomorskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK w Bydgoszczy Andrzej Kornaszewski i Prezes Rejonowej Organizacji LOK Ryszard Greinert uhonorowali złotym medalem p. Zbigniewa Śniegowskiego oraz brązowym medalem dyrektor szkoły p. Halinę Stajszczak i p. Justynę Dębską.
W tym ważnym dla szkoły dniu nie zapomniano o tych, którzy zawsze jej sprzyjali. Dyrektor szkoły wręczyła wyróżnionym osobom specjalnie na tę okazję przygotowane pamiątkowe medale, będące wyrazem wdzięczności za współpracę i wsparcie.
Całość imprezy uświetnili swym występem wokalnym absolwenci szkoły, p. Dariusz Kosmalski i p. Ireneusz Kołodziej.
Bohaterami drugiej części uroczystości byli uczniowie klas pierwszych mundurowych, którzy złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Jak co roku na imprezie przygrywała orkiestra wojskowa z Torunia. Nie zabrakło też efektownego pokazu musztry paradnej w wykonaniu uczniów szkoły.
Podsumowaniem obchodów 95-lecia szkolnictwa zawodowego w Kruszwicy był bal absolwentów, pracowników i przyjaciół szkoły, który odbył się w "Zajeździe u Piasta Kołodzieja" w Kruszwicy.

Galeria: 

Copyright © 2013 ZSP Kruszwica