Jesteś tutaj

Wojewódzki Przegląd Musztry Klas Mundurowych

Już po raz trzeci Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy był organizatorem Wojewódzkiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych, pod honorowym patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Starosty Inowrocławskiego i Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.
24 marca w hali sportowo - widowiskowej zmierzyło się ze sobą siedem drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych: Inowrocławia, Gąsawy, Koronowa, Kruszwicy, Bielic i Kościelca. Uczniowie klas mundurowych zaprezentowali program obowiązkowy i dowolny.
W programie obowiązkowym jury, w którym zasiedli m.in. przedstawiciele wojewody, kuratorium oświaty, Wicestarosta Inowrocławski, przedstawiciele służb mundurowych, w tym wojska, policji i straży pożarnej, oceniało wykonanie zadań wymienionych w regulaminie przeglądu, m.in. prawidłowość oddawania honorów, wykonywanie komend dowódcy, sposób i technikę marszu. Tu najlepiej zaprezentował się ZSP w Kościelcu.
W programie dowolnym, który jest najbardziej widowiskowy, ważne było natomiast ogólne wrażenie artystyczne, kompletność umundurowania i stopień trudności wykonywania pokazu. W tej części konkursu najwyżej oceniono uczniów klasy II LO z ZSP w Kruszwicy.
W klasyfikacji generalnej wygrała drużyna z ZSP w Kościelcu, II miejsce zajęła drużyna klasy II LO z ZSP w Kruszwicy, miejsce III ex aequo zajął Zespół Szkół w Bielicach i klasa III LO z ZSP w Kruszwicy, IV miejsce przypadło ZSP nr 1 w Inowrocławiu, V lokata to ZSN w Gąsawie, a VI miejsce LO w Koronowie.
Puchary dla zdobywców trzech pierwszych miejsc i nagrody rzeczowe ufundował Starosta Inowrocławski Tadeusz Majewski, narody rzeczowe ufundowali też Wojewoda Kujawsko - Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Pomorsko - Kujawski Kurator Oświaty Marek Gralik , Komendant Policji Powiatowej w Inowrocławiu Marcin Ratajczak oraz Sekretarz Stanu w MON Bartosz Kownacki.
Dyrektor szkoły p. Halina Stajszczak i przygotowujący imprezę p. Jerzy Ćwikła dziękują przybyłym gościom oraz młodzieży i ich opiekunom za udział w przeglądzie.

Puchary dla zdobywców trzech pierwszych miejsc i nagrody rzeczowe ufundował Starosta Inowrocławski Tadeusz Majewski, narody rzeczowe ufundowali też Wojewoda Kujawsko - Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Pomorsko - Kujawski Kurator Oświaty Marek Gralik , Komendant Policji Powiatowej w Inowrocławiu Marcin Ratajczak oraz Sekretarz Stanu w MON Bartosz Kownacki.

Galeria: 

Copyright © 2013 ZSP Kruszwica