Jesteś tutaj

Turniej Mikołajkowy w "Kaziku"

W tym roku grudzień w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy przebiega w wyjątkowo radosnej, przedświątecznej atmosferze.
Zabawa zaczęła się 6 grudnia, kiedy to dyrekcja i nauczyciele przygotowali dla uczniów szkoły mikołajkowy turniej. Wzięli w nim udział przedstawiciele większości klas. Konkurencje były bardzo różnorodne, a zawodnicy musieli wykazać się nie lada umiejętnościami. Trzeba było obsłużyć kasę fiskalną albo ubijać jajko na czas.
Po zaciętej rywalizacji, rozgrywki wygrała młodzież z klasy II Liceum Ogólnokształcącego.
Natomiast 13 grudnia w "Kaziku" gościli uczniowie z klas trzecich Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu, Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 w Kruszwicy, Gimnazjum w Bachorcach oraz Gimnazjum w Skulsku. I tym razem turniej nastawiony był przede wszystkim na dobrą zabawę. Gimnazjaliści musieli wykazać się np. umiejętnościami zachowania równowagi podczas przenoszenia na talerzu piłeczek tenisowych, sprawnego pakowania prezentów, czy jazdy na rowerze.
Wszyscy pokazali się z walecznej strony, a na dodatek dobrze się bawili. Ostatecznie mikołajkowy turniej wygrała drużyna z Gimnazjum nr 2 w Kruszwicy. Wcześniej jednak miała miejsce dogrywka, w której uczniowie z Kruszwicy walczyli o pierwsze miejsce z Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu.
Dla zwycięzców przygotowany był puchar, a dla wszystkich uczestników zabawy świąteczne skarpety wypełnione słodyczami.
Turniejowe rozgrywki przygotował i poprowadził nauczyciel ZSP w Kruszwicy p. Jerzy Ćwikła, a pomagali mu m.in. p. Jowita Szeliga, p. Magdalena Szłyk, p. Wojciech Świercz, p. Łukasz Sochowski i p. Piotr Wójciak.
Podziękowania należą się też opiekunom szkół gimnazjalnych, którzy dzielnie zagrzewali swoich uczniów do walki.

Galeria: 

Copyright © 2013 ZSP Kruszwica