Jesteś tutaj

ŚWIĄTECZNY APEL

W Zespole Szkół Ponadgimnazjlnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy świętowano zbliżające się Boże Narodzenie. Młodzież przystroiła hol szkoły własnoręcznie przygotowanymi ozdobami. Było niezwykle kolorowo i bajecznie.
W ostatnim dniu nauki, miały miejsce Wigilie klasowe. Ale zanim uczniowie usiedli przy stołach, wszyscy wzięli udział w świątecznym apelu, przygotowanym przez młodzież pod kierunkiem p. Eweliny Brylewskiej, p. Alicji Walczak i p. Łukasza Sochowskiego. Motywem przewodnim było Boże Narodzenie w Polsce i u naszych sąsiadów - w Rosji i w Niemczech. Śpiewano kolędy i opowiadano o świątecznych zwyczajach. Nie zabrakło też Gwiazdora i Dziadka Mroza, który wraz ze Śnieżynką rozdaje prezenty rosyjskim dzieciom. Słodkim akcentem imprezy były pierniki. Uczniowie piekli je w szkolnej pracowni, a teraz częstowali nimi nauczycieli.
Imprezę zakończyła sesja fotograficzna. W gwiazdkowej scenerii każdy mógł sobie zrobić zdjęcie.
22 grudnia 2016r. w ZSP w Kruszwicy zapisał się jako czas radości, jedności i życzliwości.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego Roku, Dyrekcja i cała społeczność szkoły składa wszystkim życzenia spokoju, wzajemnej miłości i pogody ducha. Aby ta niezwykła atmosfera świąt gościła w naszym życiu przez cały rok.

Galeria: 

Copyright © 2013 ZSP Kruszwica