Jesteś tutaj

APEL Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto jest dniem wolnym od pracy.
Z tej okazji prof. Łukasz Sochowski oraz prof. Barbara Przybysz przygotowali dla całej społeczności szkolnej recital słowno-muzyczny. Patriotyczne piosenki zaśpiewały dla nas Magdalena Czubachowska i Patrycja Nojek. Z kolei wspomnienia i utwory literackie z tamtych czasów przybliżyli nam Klaudia Pawłowska, Sebastian Kanarek, Mikołaj Kaźmierski, Patrycja Bubacz, Wiktoria Michalak, Izabela Stanek, Paulina Jąkalska, Sandra Dudek oraz Kinga Ratajczyk.
Po przedstawieniu mieliśmy okazję bliżej poznać sylwetki kandydatów do samorządu uczniowskiego. Swój "program wyborczy" przedstawili nam Arkadiusz Derenda z klasy II LO i Kajetan Kubera z klasy I bT. To, który z nich zaprezentował się lepiej okaże się już w piątek podczas wyborów.
Finałem dzisiejszego spotkania było odśpiewanie przez wszystkich zebranych "Sto lat..." dla pani wicedyrektor Małgorzaty Luzak, która w dniu dzisiejszym obchodziła swoje urodziny.

Galeria: 

Copyright © 2013 ZSP Kruszwica