Jesteś tutaj

Dziękujemy kruszwickim przedsiębiorcom

Dnia 24 czerwca 2015 r. uczniowie z klasy III zasadniczej szkoły zawodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy pojechali na jednodniową wycieczkę do Trójmiasta. W tym roku ukończyli naukę w szkole, był to więc ich pożegnalny wyjazd. Zwiedzili gdańską starówkę, a panoramę miasta podziwiali z wieży Konkatedralnej Bazyliki Mariackiej, na którą wiedzie 400 stromych stopni. Fascynujący świat podwodnej fauny i flory oglądali w gdyńskim oceanarium. Kolejną atrakcją było zwiedzanie polskiego niszczyciela z czasów II wojny światowej - ORP "Błyskawica". Oczywiście nie obyło się bez spaceru po plaży nad zatoką.
Tego wyjazdu nie byłoby, gdyby nie hojność kruszwickich przedsiębiorców, którzy wspomogli finansowo całe przedsięwzięcie. Dlatego w imieniu młodzieży składamy ogromne podziękowania panu Piotrowi Brylowi - właścicielowi sklepu "Metal Dom" w Kruszwicy, panu Grzegorzowi Arentowi z Nadgoplańskiej Komunikacji Autobusowej i panu Pawłowi Sobczakowi, który prowadzi zakład fryzjerski w naszym mieście. Dzięki ich życzliwości, koniec roku szkolnego będzie dla tej młodzieży niezapomniany.
Opiekunowie wycieczki: mgr Magdalena Szłyk i mgr inż. Agnieszka Kontowicz

Galeria: 

Copyright © 2013 ZSP Kruszwica