Jesteś tutaj

Wycieczka do polskich fabryk Volkswagen Poznań

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy w ubiegły piątek, tj. 13 marca 2015 r. zwiedzili jedną z największych polskich fabryk Volkswagen Poznań. Wyjazd miał charakter dydaktyczny i skierowany był do młodzieży uczącej się w technikum spedycyjnym. Dał im szansę na wzbogacenie dotychczas zdobytej wiedzy w zakresie procesów logistycznych – magazynowania, dostaw, produkcji
i transportu.
Młodzież została oprowadzona po terenie fabryki, uzyskała bardzo wiele ciekawych informacji od przedstawiciela tego przedsiębiorstwa na temat optymalizacji produkcji, wdrażania nowych systemów logistycznych i zarządzania zasobami ludzkimi. Niewątpliwą atrakcją była możliwość zobaczenia wyspecjalizowanych maszyn w pełni skomputeryzowanych i nowoczesnych. Uczniowie uczestniczyli też krok po kroku w całym procesie produkcji samochodu Volkswagen modeli: Caddy i Transportera.
Wszyscy wrócili bogatsi w bardzo cenne doświadczenia.
Organizatorem wyjazdu była p. Jolanta Semrau-Fac - nauczyciel przedmiotów zawodowych. Opiekę nad młodzieżą sprawował także p. Jerzy Ćwikła – wychowawca klasy.

Copyright © 2013 ZSP Kruszwica