Jesteś tutaj

Gigant sudoku

6 lutego 35 uczniów naszej szkoły uczących się w technikum i liceum zmagało się z krzyżówkami Sudoku. Zawody GIGANT SUDOKU zostały zorganizowane przez nauczycieli matematyki III LO w Inowrocławiu dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu inowrocławskiego. Konkurs miał na celu podniesienie efektywności w zakresie kształcenia matematyki oraz rozwijania logicznego myślenia. Składa się on z dwóch etapów. Pierwszy etap, który odbył się 6 lutego miał wyłonić ze szkół macierzystych finalistów, którzy to wezmą udział w rozgrywkach finałowych. Drugi etap odbędzie się 20 marca w III Liceum Ogólnokształcącym w Inowrocławiu. Do drugiego etapu przejdzie 50 uczniów powiatu inowrocławskiego którzy uzyskali najwyższy wynik.
W naszej szkole organizacją konkursu zajęła się pani mgr inż. Agnieszka Kontowicz. W poniedziałek 2 lutego i we wtorek 7 lutego zostały przez panią profesor zorganizowane warsztaty na których przedstawiono zasady obowiązujące w rozwiązywaniu krzyżówek Sudoku. Warsztaty miały charakter zabawy z „układaniem liczb w odpowiednie pola” ;-).
Wśród uczniów możemy wyróżnić tych którzy pierwszą krzyżówkę rozwiązali bezbłędnie z czasem krótszym niż 35 minut (Małek Ilona – 6min, Borowska Daria – 12min, Gałęzewski Paweł – 15min, Kempska Agnieszka – 16min, Zomerski Mirosław – 19 min, Adamczyk Kinga – 25 min, Batkowska Agnieszka – 28min, Gawlik Adrian – 30 min, Płoszaj Adrianna – 34 min) oraz tych, którzy rozwiązali drugą krzyżówkę nie dłużej niż 35 minut (Kempska Agnieszka – 24 min, Kanarek Marika – 29 min, Borowska Daria - 31minut, Adamczyk Kinga – 35 minut).
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu bacznym okiem czuwały panie profesor: mgr inż. Małgorzata Bryl i mgr Urszula Kozłowska.
Życzymy startującym w konkursie rozwijania swych zdolności logicznego myślenia oraz przejścia do drugiego etapu finałowego.
Poniżej zamieszczamy krzyżówki, które koleżanki i koledzy rozwiązywali w czasie 90 minut. Spróbujcie, zobaczcie i miłej zabawy …

Galeria: 

Copyright © 2013 ZSP Kruszwica