Jesteś tutaj

Biegi przełajowe

17.04.2013 roku nasi uczniowie brali udział w pierwszych w tym sezonie biegach przełajowych. Odbywały się one przy kompleksie obiektów sportowych OSIR Inowrocław przy ulicy Daniela Rakowicza. Przebiegały one w koncepcji indywidualnej w kolejnych kategoriach wiekowych. W każdej z tych kategorii nasza szkoła reprezentowana była przez trzech zawodników. Dziewczęta konkurowały ze sobą na dystansie 1000 metrów a chłopacy 1500 metrów. Już od pierwszych startów widoczna była determinacja i chęć wygranej które utrzymały się do samego końca tych zawodów. Wśród naszych reprezentantów bezapelacyjnie na wyróżnienie zasługują zwycięzcy swoich kategorii wiekowych Artur Szczudliński, Radosław Bandosz oraz Wioletta Kowalska odznaczający się niebywałym sportowym duchem, który przełożył się na ich wyniki. Po biegach organizatorzy wręczyli zwycięzcom pamiątkowe dyplomy i nieoficjalnie otworzyli nowy sezon zmagań biegaczy.

Kilka dni później bo 22.04.2013 miały miejsce podobne zawody tym razem zorganizowane w koncepcji drużynowej. Nasza reprezentacja stawiła się na miejscu niemal w takim samym składzie jak przy biegach indywidualnych (zaszły tylko małe zmiany w drużynie płci pięknej). Każdy z naszych zawodników uzbierał cenne punkty potrzebne do klasyfikacji generalnej tej rywalizacji. Mimo silnego wiatru nasi biegacze osiągali dosyć dobre rezultaty które przyczyniły się do zajęcia przez naszą szkołę drugiego miejsca w tych zawodach które odbywały się na takich samych dystansach jak te wcześniejsze. Pod koniec imprezy nasza placówka otrzymała mały upominek z kategorii sprzętu sportowego oraz piękny puchar zdobyty w pełni zasłużenie. Nasi biegacze aktualnie przygotowują się do Biegu Piastowskiego który odbędzie się w połowie maja. Będzie on kolejną imprezą z naszym udziałem a zarazem jedną z najważniejszych imprez w tym sezonie lekkoatletycznym.

Copyright © 2013 ZSP Kruszwica