Jesteś tutaj

"Drzwi otwarte" w "Kaziku" za nami.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy miały miejsce "Drzwi Otwarte". Zaproszonych gimnazjalistów z klas trzecich powitali dyrektor szkoły p. Halina Stajszczak, nauczyciele i młodzież, która przygotowała krótki program, w tym widowiskowy pokaz musztry paradnej, wykonany przez uczniów klasy II LO mundurowego.
Następnie gimnazjaliści zostali podzieleni na grupy i oprowadzeni po szkole. Mogli zobaczyć pracownie, w których uczniowie opowiedzieli im o zawodzie, którego się uczą. Technicy handlowcy uczyli, jak obsługiwać kasę fiskalną, informatycy czekali na gimnazjalistów z warsztatem urządzeń komputerowych, technicy żywienia piekli ciasteczka, którymi częstowali gości, a logistycy zabawiali ciekawą grą zawodową. Natomiast w szkolnej strzelnicy uczniowie klas mundurowych, pod okiem nauczyciela, pomagali obsługiwać broń, gdyż gimnazjaliści sprawdzali swe umiejętności strzelając do balonów. W holu szkoły przygotowany był punkt informacyjny, gdzie gimnazjaliści i ich rodzice, bo tych też nie zabrakło, mogli zasięgnąć informacji na temat kierunków kształcenia w "Kaziku".

Galeria: 

Copyright © 2013 ZSP Kruszwica