Jesteś tutaj

Drzwi otwarte w "Kaziku"

9 marca 2016r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy miały miejsce tzw. "drzwi otwarte". Placówka otworzyła swe podwoje, aby ugościć młodzież okolicznych gimnazjów, oprowadzić po budynku, pokazać najciekawsze pracownie i przybliżyć kierunki kształcenia.
Jak przystało na szkołę im. Kazimierza Wielkiego, uczniów witał sam król, a następnie wyznaczeni przewodnicy oprowadzali miłych gości wg zaplanowanej trasy. Na początku odbywały się spotkania z młodzieżą ZSP, która opowiadała młodszym kolegom o szkole. Następnie grupy zwiedzających mogły zobaczyć m.in. pracownię chemiczną, gdzie uczniowie "Kazika", pod czujnym okiem nauczyciela, przeprowadzali widowiskowe eksperymenty chemiczne. W pracowni gastronomicznej gimnazjaliści dowiedzieli się, jak wygląda praktyczna nauka w zawodach kucharz oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. To właśnie w tej pracowni przyszli kucharze odkrywają pierwsze tajemnice tego zawodu. Dobrze wyposażoną pracownią informatyczną mogli się pochwalić informatycy, którzy zachęcali do podjęcia nauki w zawodzie technik informatyk o specjalności grafika komputerowa. Promowali też kierunek, który od przyszłego roku będzie u nas nowością, a jest nim fototechnik. Na trasie zwiedzania szkoły były też pracownie, w których młodzi ludzie uczą się w zawodach: sprzedawca czy technik handlowiec, który w przyszłym roku szkolnym będzie mieć specjalność: sprzedaż internetowa oraz technik spedytor, a od września uczyć się będą też w zawodzie technik logistyk o specjalności wojskowej.
Promując szkołę położono duży nacisk, na pokazanie jej sukcesów. Bo jest to placówka, która może poszczycić się dużą zdawalnością egzaminów maturalnych i egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. W listopadzie ubiegłego roku przeprowadzona była ewaluacja zewnętrzna i szkoła została wysoko oceniona. Jest to szkoła, w której można zdobyć dobry zawód ucząc się w klasach technikum, bądź zasadniczej szkoły zawodowej.
ZSP w Kruszwicy od lat ma klasy mundurowe. Nie tylko młodzież z liceum ogólnokształcącego może chodzić w mundurach. Gimnazjaliści zostali poinformowani, że jeśli będzie takie zapotrzebowanie, również klasy techników będą mogły być klasami mundurowymi. A jak promowano "mundury"? W szkolnej strzelnicy goście z gimnazjów mogli sprawdzić swe umiejętności w strzelaniu do celu. Przyglądali się też musztrze i specjalnie dla nich przygotowanym pokazom walk samoobrony. Chętni mogli nauczyć się kilku przydatnych chwytów, aby obezwładnić napastnika.
Uatrakcyjnieniem imprezy była czwarta już edycja Konkursu Geograficzno - Spedycyjnego przeznaczonego dla klas trzecich gimnazjów, nad którym patronat objęło Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu, fundując dla zwycięzców atrakcyjne nagrody. Nad całością przedsięwzięcia czuwała pani Jolanta Semrau - Fac.
A oto lista tegorocznych laureatów, którym należą się gratulacje:
1. miejsce: Michał Przybylski - uczeń Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Kruszwicy
2. miejsce: Natalia Kurczyńska - uczennica Gimnazjum nr 3 im. 4. Pułku Artylerii Lekkiej w
Inowrocławiu
3. miejsce: Wiktoria Sochowska - uczennica Gimnazjum w Bachorcach.

Hol szkoły był punktem informacyjnym. Przygotowano stanowiska, przy których gimnazjaliści mogli dowiedzieć się szczegółów na temat interesującego ich zawodu i porozmawiać z uczniami "Kazika".
O wesołą atmosferę tegorocznych "drzwi otwartych" zadbał pan Łukasz Sochowski, który z uczennicami umilał wszystkim czas, grając i śpiewając najpopularniejsze przeboje.
Społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy dziękuje wszystkim gimnazjalistom, którzy przyjęli zaproszenie i licznie przybyli, aby zobaczyć, jaką ofertę edukacyjną może im zaproponować szkoła.

Galeria: 

Copyright © 2013 ZSP Kruszwica