Jesteś tutaj

X Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Szymon Chojnacki
w drodze na na XIV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Los Angeles (USA) w 2015r.
Szymon Chojnacki uczeń ZSP w Kruszwicy wielki entuzjasta sportu tenisista, piłkarz, koszykarz, wierny kibic KP Gopło Kruszwica, w dniach 23-26 sierpnia brał udział w X Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych Bydgoszcz 2014. W zawodach brało udział 1000 zawodników, 340 trenerów i innych członków ekipy, 160 osób komitetu organizacyjnego i 70 obsługi technicznej, 120 sędziów, 650 wolontariuszy, 30 osób obsługi medycznej; razem 2340 osób. Szymon wraz z 24 innymi zawodnikami rywalizował na kortach tenisa ziemnego. Zmagania swe rozpoczął od gier singlowych, w których zdeklasował swych przeciwników wygrywając wszystkie spotkania bez straty gema. Tym sposobem w swej grupie zajął pierwsze miejsce i zdobył złoty medal, W kolejnym dniu reprezentował województwo kujawsko-pomorskie w grze deblowej, gdzie rywalizację wraz ze swym partnerem z Grudziądza zakończył Ze wszystkich dyscyplin Igrzysk zawodnicy będą kwalifikowani, zgodnie z obowiązującymi w Olimpiadach Specjalnych przepisami dotyczącymi awansu zawodnika na zawody wyższej rangi, do losowania Reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska na XIV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Los Angeles (USA) w 2015 roku. W obecnej chwili Szymon jest jednym z czterech tenisistów, który ma szansę na awans na te igrzyska.
Podczas zawodów wspomagali Szymona jego trener Jerzy Ćwikła oraz rodzice.

Galeria: 

Copyright © 2013 ZSP Kruszwica