Jesteś tutaj

DCT w Gdańsku

Uczniowie naszej Szkoły w ubiegły czwartek tj. 28 listopada 2013 r. mieli okazję zwiedzić terminal kontenerowy DCT w Gdańsku. Jest to największy i najszybciej rozwijający się polski terminal kontenerowy oraz jedyny terminal głębokowodny w rejonie Morza Bałtyckiego.
Tematyka wyjazdu była skierowana do młodzieży uczącej się w technikum spedycyjnym, dając szansę na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy. Młodzież została oprowadzona po terenie Terminalu uzyskując bardzo wiele ciekawych informacji od przedstawiciela DCT. Niewątpliwą atrakcją było obejrzenie jednego z największych kontenerowców świata, który był w trakcie przeładunku.
Po zakończeniu zwiedzania uczniowie wraz z opiekunami wybrali się na gdańską starówkę. Wszyscy wrócili bogatsi w bardzo cenne doświadczenia.
Organizatorem wyjazdu była p. Jolanta Semrau-Fac nauczyciel przedmów zawodowych. Opiekę nad młodzieżą sprawowała także p. Izabela Szeliga.

Galeria: 

Copyright © 2013 ZSP Kruszwica